List motywacyjny

CV i List Motywacyjny

Strona główna CV List Motywacyjny Wzory CV Wzory Listu Motywacyjnego


Jak napisać List Motywacyjny?

Jak napisać List Motywacyjny ?

 Wielu z nas zadaje sobie to pytanie zanim zacznie pisać swoje podanie o pracę. Jak sama nazwa wskazuje, jest to list. Czyli powinien zawierać nadawcę oraz odbiorcę. Wielu pracodawców przykłada rolę do kogo jest adresowany List Motywacyjny. Warto przed napisaniem Listu Motywacyjnego dowiedzieć się kto jest odpowiedzialny za rekrutację i bezpośrednio do niego zaaplikować nasze podanie o pracę.

  Budowa Listu Motywacyjnego nie różni się zbytnio od budowy standardowego listu, zawiera wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Na wstępie warto napisać skąd dowiedzieliśmy się o ofercie pracy, można podać adres strony internetowej, nazwę gazety lub numer ogłoszenia w urzędzie pracy i odnieść się do niego. Jeśli poinformował nas kolega, koleżanka warto też podać dane personalne i śmiało o tym napisać, że dana osoba poleciła nam to stanowisko.

 Rozwinięcie Listu Motywacyjnego jest najważniejsze i odgrywa kluczową rolę, od tego jak zostanie odebrane przez pracodawcę będzie zależeć czy zostaniemy zatrudnieni. Pracodawca poświęci na nasz List Motywacyjny nie więcej jak 2 min. Na pewno nie da nam drugiej szansy. Weź sobie tą informację głęboko do serca. Wykorzystaj potencjał jaki posiada ten fragment Listu Motywacyjnego. Wyeksponuj wszystko co masz do zaoferowania, wszystkie cechy jakie będą przydatne do wykonywania pracy o jaką się ubiegasz. Proponuję przeanalizować dokładnie co wymaga od pracownika pracodawcą, a co możemy my zaoferować. Po dokładnym przeanalizowaniu będziemy posiadać dokładny obraz i jeśli odpowiednio dopasujemy swoje atrybuty z pewnością nasz List Motywacyjny będzie wyjątkowo się eksponował na biurku szefa.

 Kolejnym fragmentem Listu Motywacyjnego jest zakończenie, należy w nim podziękować za poświęcony czas. Można również zapowiedzieć, że zadzwonimy za kilka dni dowiedzieć się jak zostało rozpatrzone nasze podanie o pracę. Jeśli posiadamy dziecko lub osoby chore w domu, to można zapowiedzieć, że preferujesz kontakt w godzinach 10-14 lub preferujemy kontakt e-mailem.

 Zasadniczą różnicą między Listem Motywacyjnym, a zwykłym listem jest konieczność umieszczenia klauzuli na naszą zgodę przetwarzania danych osobowych. Klauzula ta wygląda następująco:

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami).


Ostatnia aktualizacja: 2011-12-13


CV i List Motywacyjny Napisanie dobrego CV i Listu Motywującego to klucz do sukcesu zawodowego.
Kopiowanie treści zabronione.