List motywacyjny

CV i List Motywacyjny

Strona główna CV List Motywacyjny Wzory CV Wzory Listu Motywacyjnego


Jak napisać CV?

Jak napisać CV?

  Od tego jak zostanie odebrane nasze CV będzie zależeć decyzja o zaproszeniu nas na rozmowę kwalifikacyjną i tym samym wzrost szansy na uzyskanie pracy. Osoby rekrutujące poświęcają nie więcej jak 2 min na jedno Curriculum Vitae i nie mają w zwyczaju dawać drugiej szansy kandydatom. Dlatego przed złożeniem swojego podania o pracę bądź pewien, że właśnie takie informacje o Tobie powinny dotrzeć do pracodawcy.

 

 Spory problem w napisaniu swojego życiorysu zawodowego mają absolwenci szkół. Z pozoru nie posiadają doświadczenia zawodowego i kwalifikacji. Z pomocą przychodzą im wszelkiego rodzaju instytucje podnoszące kwalifikacje z funduszy unijnych oraz urzędy pracy. Jednak wiele osób po zakończeniu szkoły chce bezpośrednio rozpocząć pracę bez dodatkowych szkoleń i zastanawia się co umieścić w swoim CV . Złożenie pustego podania o pracę nie wchodzi w grę. Z punktu widzenia pracodawcy każda informacja umieszczona w CV odgrywa dużą rolę, nie wstydźmy się umieszczać na tym szczeblu kariery nawet najdrobniejszych informacji o sobie. Pracodawca doceni najdrobniejsza wiadomość taką jak: pomoc na budowie, zbiory owoców lub warzyw, uczestnictwo w olimpiadach, doskonałe zdrowie, znajomość branży komputerowej, znajomość języków programowanie, konserwacja samochodu, drobne naprawy mechaniczne. Wszelkie tego typu informacje pracodawca doceni i nie wstydźmy się je umieszczać.

 

  Curriculum Vitae powinno posiadać wszelkie informacje o kandydacie, podstawowe dane personalne wraz z numerem telefonu lub adresem e-mail. Informacje o ukończonych szkołach oraz kursach. Nie podajemy informacje o kursie jaki przechodzimy lub planujemy przejść. Pisząc o poprzednich pracodawcach u których pracujemy podajemy okres oraz stanowisko jakie pełniliśmy. Można również napisać obowiązki jakie były nam nałożone i specyfikacje prazy. Często stosuje się zakładkę umiejętności: najczęściej pisze się w niej o ukończonych kursach, znajomości programów, znajomości języków obcych oraz cechach charakteru. Zakładka ta daje nam ogromne możliwości i zalecam poświęcić więcej czasu jej, gdyż można w niej doskonale dopasować swoje atrybuty do stanowiska o jakie się ubiegamy.

 

  CV i List Motywacyjny charakteryzuje to, że musimy wyrazić pisemną zgodę przy składaniu naszej aplikacji na nasza zgodę przetwarzania naszych danych osobowych przy procesie rekrutacyjnym. Przykładowa formuła wygląda następująco:

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami).


Ostatnia aktualizacja: 2011-12-13


CV i List Motywacyjny Napisanie dobrego CV i Listu Motywującego to klucz do sukcesu zawodowego.
Kopiowanie treści zabronione.